Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Paul T. Goldman

  • This Place Rules

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Disenchanted

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Spirited

    ★★★

  • Pickman's Model

    ★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★½

  • Lot 36

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

  • The Red Suitcase

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★½

  • Good Night Oppy

  • Empire of Light

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • The Patient

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Nikki Glaser: Good Clean Filth

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Jackass 4.5

  • Men

    ★★★

  • Our Father

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • Moonfall

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½