Sort by

ykg has logged 295 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry