• The Meg

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Pass Thru

    ★★★★★

  • Cool Cat Saves the Kids

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Free to Play

    ★★★

  • Noah

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Raid 2

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • God Loves Uganda

    ★★★

  • Grand Piano

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • The Armstrong Lie

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Locke

    ★★½

  • Philomena

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • All Is Lost

    ★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • A Field in England

    ★★

  • uwantme2killhim?

  • This Is the End

    ★★½

  • The Purge

    ★½

  • After Earth

    ★½

  • Nebraska

    ★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★½

  • Fateful Findings

    ★★★★★

  • Only God Forgives

    ★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Borgman

    ★★★

  • Cool Cat Finds a Gun

    ★★★★★

  • Birdemic 2: The Resurrection

    ½

  • Upstream Color

    ★★★★½

  • Evil Dead

    ★★

  • Trance

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Michael H. – Profession: Director

    ★★½

  • Camille Claudel, 1915

    ★★★½

  • The Rocket

    ★★★

  • TPB AFK: The Pirate Bay - Away from Keyboard

    ★★★

  • Blackfish

    ★★★½

  • Ain't Them Bodies Saints

    ★★★

  • V/H/S/2

    ★★★

  • West of Memphis

    ★★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★½

  • Ernest & Celestine

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Sightseers

    ★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Post Tenebras Lux

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Funeral Kings

    ★★½

  • Lincoln

    ★★★

  • The Comedy

    ★★★

  • The Man with the Iron Fists

    ★★½