• Avengers: Endgame

    ★★½

  • Guava Island

    ★★

  • The Silence

    ½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Coco

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Whiplash

    ★★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★

  • The Avengers

    ★★

  • Love Exposure

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Towelhead

    ★★

  • The Number 23

    ½

  • Sin City

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★

  • Stalker

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★