• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • O Night Divine

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Wolf

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Charlotte

    ★★½

  • Lakewood

  • Benediction

    ★★½

  • Nobody Has to Know

    ★★½

  • Lo invisible

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★½

  • Dashcam

    ½

  • To Kill the Beast

    ★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • The Box

    ★★½

  • Out of Sync

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Sundown

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Julia

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • You Can't Kill Meme

  • The Green Knight

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • Întregalde

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★½

  • Clara Sola

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★½

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★½

  • Ahed's Knee

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Tomorrow War

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★½

  • Catch the Fair One

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • Ultrasound

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • The Underground Railroad

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Oxygen

    ★★★

  • Aloners

    ★★★½