• All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Love Hard

    ½

  • The Addams Family 2

  • Tomorrow at dawn

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Patria

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • Liverpool FC: The 30 Year Wait

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Don't Listen

    ★½

  • Divorce Club

    ★½

  • Summer of 85

  • Simply Black

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Oléandre

  • The Call of the Wild

  • The Lost Prince

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • 32 Malasana Street

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Another Day at the Office

    ★★

  • Frozen II

    ★½

  • Midway

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • #Iamhere

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Mother

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Play

    ★★★★

  • Ready or Not

    ½