Arlis has logged 33 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★½
Edit this entry  
15
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Foolish Wives

Foolish Wives

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry