• tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★