Ben has logged 234 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★½
Edit this entry  
30
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★½
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bionicle: The Legend Reborn

Bionicle: The Legend Reborn

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★½
Edit this entry  
17
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Edit this entry