Sort by

JΔΣΞS has logged 230 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A War

A War

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Always

Always

1989
×
★★
Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Program

The Program

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Land

The Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Curve

Curve

2015
×
★★
Edit this entry