Sort by

JΔΣΞS has logged 28 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Keanu

Keanu

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Returner

Returner

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
Kajaki

Kajaki

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
26
All the Way

All the Way

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★½
Edit this entry  
22
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
The Visitors

The Visitors

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Frequency

Frequency

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Black Balloon

The Black Balloon

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cub

Cub

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Edit this entry