Sort by

JΔΣΞS has logged 16 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Land

The Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Curve

Curve

2015
×
★★
Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry