• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • #Alive

    ½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Chasing Dream

    ★★★★½

  • Archiving Time

    ★★★★½

  • The Forest of Love

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • EXIT

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Domino

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Us

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★★

  • Fall in Love at First Kiss

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Twisted Pair

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★