yoloswegmaster has logged 277 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Magic Blade

The Magic Blade

1976
×
★★½
Edit this entry  
31
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Edit this entry  
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spiritual Kung Fu

Spiritual Kung Fu

1978
×
★★★
Edit this entry  
27
Archiving Time

Archiving Time

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Oily Maniac

Oily Maniac

1976
×
★½
Edit this entry  
24
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shiri

Shiri

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★
Edit this entry  
20
Happy Anniversary

Happy Anniversary

1962
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rupture

Rupture

1961
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Enamorada

Enamorada

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
14
#Alive

#Alive

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Golmaal - Fun Unlimited

Golmaal - Fun Unlimited

2006
×
★½
Edit this entry  
12
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Khamosh

Khamosh

1985
×
★★★
Edit this entry  
12
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
Edit this entry  
11
Great Teacher Onizuka

Great Teacher Onizuka

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Versus

Versus

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Chess Game of the Wind

The Chess Game of the Wind

1976
×
★★★★
Edit this entry  
29
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tiger Cage II

Tiger Cage II

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Arahan

Arahan

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Cross of Iron

Cross of Iron

1977
×
★★½
Edit this entry  
11
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★
Edit this entry  
09
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★½
Edit this entry  
09
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry