Sort by

yondu4 has logged 14 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zorba the Greek

Zorba the Greek

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jeune Femme

Jeune Femme

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Morning Patrol

Morning Patrol

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dear Diary

Dear Diary

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Edit this entry