yorel1976 has logged 41 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Los bastardos

Los bastardos

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Riverman

The Riverman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
New World

New World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Una Noche

Una Noche

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Please Vote for Me

Please Vote for Me

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Waiting Room

The Waiting Room

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sight

Sight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy

Happy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Schooled: The Price of College Sports

Schooled: The Price of College Sports

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Haunter

Haunter

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tony

Tony

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When the Zombies Come

When the Zombies Come

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Believer

The Believer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Horseman

The Horseman

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry