yorel1976 has logged 43 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Graceland

Graceland

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Inevitable Defeat of Mister & Pete

The Inevitable Defeat of Mister & Pete

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Johnny Express

Johnny Express

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Somebody

Somebody

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Butterfly

Butterfly

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tramway

Tramway

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brotherhood of Death

Brotherhood of Death

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Filth

Filth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jim Jefferies: Fully Functional

Jim Jefferies: Fully Functional

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jim Jefferies: Bare

Jim Jefferies: Bare

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jim Jefferies: Bare

Jim Jefferies: Bare

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Old Joy

Old Joy

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Stand Up

Stand Up

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Point Blank

Point Blank

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry