Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Edit this entry  
27
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★
Edit this entry  
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Holiday Sitter

The Holiday Sitter

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Christmas Class Reunion

Christmas Class Reunion

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Bros

Bros

2022
×
★★
Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
23
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Men

Men

2022
×
Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read prior review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
Inside Man

Inside Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry