Sort by

cowboy has logged 28 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Allegiant

Allegiant

2016
×
Edit this entry  
22
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insurgent

Insurgent

2015
×
Edit this entry  
21
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hamlet

Hamlet

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry