Sort by

Justin has logged 466 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sheng Wang: Sweet and Juicy

Sheng Wang: Sweet and Juicy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Atsuko Okatsuka: The Intruder

Atsuko Okatsuka: The Intruder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Best in Snow

Best in Snow

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Orange County

Orange County

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Troll

Troll

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hip Hop Nutcracker

The Hip Hop Nutcracker

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★½
Read the review Edit this entry