miranda sarah has logged 265 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All My Life

All My Life

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Between the World and Me

Between the World and Me

2020
×
Edit this entry  
24
Project Vampire

Project Vampire

1992
×
Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Posthumous

Posthumous

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Touch

Touch

2014
×
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Circle

Circle

2015
×
★½
Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry