miranda sarah has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Amputee

The Amputee

1974
×
Edit this entry  
26
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Edit this entry  
26
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry  
26
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pauline

Pauline

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
Edit this entry  
01
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Edit this entry