Sort by

steph has logged 145 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
10x10

10x10

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Cymbeline

Cymbeline

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fan Girl

Fan Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Signal

The Signal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ken Park

Ken Park

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry