Sort by

steph has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miley Cyrus Presents Stand by You

Miley Cyrus Presents Stand by You

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry