Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Smile

    ★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of WandaVision

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Passing

    ★★

  • Soul of the City

  • WandaVision

  • The Dig

    ★½

  • Burrow

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • OPAL

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Thank you

  • Mulan

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Onward

  • Emma.

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Little Women

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?