Sort by

youngeun has logged 208 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Passing

Passing

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Thank you

Thank you

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry