Sort by

youngeun has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry