• Ready or Not

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Fingersmith

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • First Girl I Loved

    ★★★★

  • Fried Green Tomatoes

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Farewell, My Queen

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★★★

  • Novitiate

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bound

    ★★★★★

  • Into the Forest

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★