Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alleluia! The Devil's Carnival

Alleluia! The Devil's Carnival

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Who is Arthur Chu?

Who is Arthur Chu?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Town Bloody Hall

Town Bloody Hall

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Trap

The Trap

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Overnight

Overnight

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
04
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Edit this entry  
28
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry