Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
23
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read prior review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read prior review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Be My Valentine, Charlie Brown

Be My Valentine, Charlie Brown

1975
×
Edit this entry  
12
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Daria in 'Is It Fall Yet?'

Daria in 'Is It Fall Yet?'

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
It's Your First Kiss, Charlie Brown

It's Your First Kiss, Charlie Brown

1977
×
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Edit this entry