aaliyah has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Set: The Life Aquatic with Steve Zissou

On the Set: The Life Aquatic with Steve Zissou

2005
×
Edit this entry  
29
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mumbo Jumbo

Mumbo Jumbo

2005
×
Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Detachment

Detachment

2011
×
Edit this entry  
18
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Doomed Souls

Doomed Souls

1975
×
★★★
Edit this entry  
06
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Agora

Agora

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Vagabond

Vagabond

1985
×
Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Graduate First

Graduate First

1978
×
Edit this entry  
22
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
12
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
A Gentle Breeze in the Village

A Gentle Breeze in the Village

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★
Edit this entry