• The Ripper

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • American Selfie: One Nation Shoots Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Belushi

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Love, Guaranteed

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Outcry

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Banksy Most Wanted

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Cursed Films

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • McMillion$

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

    ★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½