Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★½

  • Madame Web

  • The Beekeeper

    ★★½

  • Saw X

    ★★★½

  • The Creator

    ★★½

  • Expend4bles

  • Blue Beetle

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • The Flash

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Black Adam

    ★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • One Piece Film Red

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Quintessential Quintuplets Movie

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • KONOSUBA – God's blessing on this wonderful world! Legend of Crimson

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★½

  • Gotti

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★