Sort by

yourfriendgerry has logged 24 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
28
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry