RSS feed for Andrew
  • Da 5 Bloods

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Cuck

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • twelves.

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • American Boyfriend

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Escape at Dannemora

  • Creed II

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Circles

  • Seven in Heaven

    ★½

  • Faucets

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • Firecrackers

    ★★

  • Cities of Last Things

    ★★½

  • Halloween

  • Suspiria

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • BuyBust

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Sabrina

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Conference Call

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • Dead Souls

    ★★★

  • A Walk Through The Doctor Forest

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Mississippi Pike

  • Nathan Daniel Philips

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★