RSS feed for Andrew

Andrew has logged 23 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hitler in Colour

Hitler in Colour

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1979
×
★★★½
Edit this entry