RSS feed for Andrew
  • American History X

    ★★★

  • Dreams

    ★★★★½

  • Kanehsatake: 270 Years of Resistance

    ★★★★

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Mean Streets

    ★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Prison in Twelve Landscapes

    ★★

  • It Wasn't Love

    ★★★★

  • Spider Baby

    ★★★

  • Coffy

    ★★★½

  • Quiz Show

    ★★

  • Forrest Gump

    ★★★½

  • Live and Let Die

    ★★★★

  • Save the Last Dance

    ★★★

  • His Girl Friday

    ★★★★

  • Firecrackers

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★