• Birds of Paradise

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

  • He's All That

    ½

  • Old

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Dory Finding

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Missing Pizza

  • Host

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Fantasy Island

    ½

  • 365 Days

    ½

  • I Hate Summer

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Turning

  • Little Women

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Into the Labyrinth

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

    ½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Wounds

    ½

  • Escape Room

  • Basta un paio di baffi

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Cam

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★½