Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beau

Beau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty John, The Dirty Truth

Dirty John, The Dirty Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Battle

Battle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Edit this entry