• The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★★

  • Sextuplets

    ★½

  • The Kitchen

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • W. Kamau Bell: Private School Negro

    ★★★★

  • Sense8: Creating the World

    ★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Seeing Allred

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Unleashed

    ★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★

  • Dunkirk

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • The Keepers

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

  • The Bye Bye Man

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Hi Stranger

  • Michael Che Matters

    ★★★

  • Allied

    ★★½

  • Rules Don't Apply

  • In This Corner of the World

    ★★★★

  • Michael Moore in TrumpLand

    ★★½

  • 13th

    ★★★★½

  • The White Helmets

  • Snowden

    ★★½

  • Jackie

    ★★★

  • Barry

    ★★★

  • Amanda Knox

    ★★★★

  • Before the Flood

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Team Thor

    ★★★

  • Nine Lives

    ½

  • My Brothers and Sisters in the North

    ★★★★