Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cave

The Cave

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cadaver

Cadaver

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry