RSS feed for Morgana

Morgana has logged 18 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bait

Bait

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry