Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
New Order

New Order

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
You've Got This

You've Got This

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Time Share

Time Share

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rob Roy

Rob Roy

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Edit this entry