Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • See How They Run

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Death to 2020

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Cats

  • 6 Underground

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Who You Think I Am

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Okja

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Dirty Grandpa

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★