Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Piggy

Piggy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Duke

The Duke

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry