yungfranko69 has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry