• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Glass

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Fifty Shades Darker

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Passengers

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Zootopia

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★