yungjkirch has logged 18 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Year One

Year One

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry