Sort by

Aaron has logged 29 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry