• Michael Che: Shame the Devil

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Thomas Sowell: Common Sense in a Senseless World

  • The Lift

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • 76 Days

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn

    ★★★★★

  • Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • George Lopez: We'll Do It for Half

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★★

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Black and Blue

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Deon Cole: Cole Hearted

    ★★★★½

  • Code 8

    ★★★

  • Nikki Glaser: Bangin'

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • American Factory: A Conversation with the Obamas

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw